با ما ارتباط برقرار کن

ترفند ها و کاربردها

کد دستوری غیر فعال سازی بسته اینترنت همراه اول و ایرانسل

ارائه‌شده

روشن

کد دستوری غیر فعال سازی بسته اینترنت همراه اول و ایرانسل

برای همه ما واضح و مشخص است که استفاده از موبایل‌ها و اپلیکیشن‌ها روز بروز بیشتر خواهد شد و به همان مقدار هم داده افزایش پیدا می‌کند. بیشتر کاربران تلفن همراه به دلیل داشتن هزینه کمتر ترجیح می‌دهند که بسته‌های روزانه و ماهانه دیتا خریداری کنند. یکی از مشکلات عمده‌ای که افراد پیدا می‌کنند این است که پس از پایان اعتبار یا حجم بسته اینترنت همراه، هزینه بصورت حجمی برای کاربر درنظر گرفته می‌شود. بخصوص اگر خط دائمی داشته باشید و متوجه این موضوع نشوید مبلغ کلانی بابت این موضوع باید پرداخت کنید. طی چند روز اخیر رگولاتوری، ایرانسل و همراه اول را موظف به ایجاد طرحی برای کنترل مصرف آزاد دیتا کرد تا از طریق شماره‌گیری کد دستوری غیر فعال سازی بسته اینترنت USSD این هزینه اضافی پرداخت نشود.

این طرح با هدف شفافیت و مدیریت هزینه‌ها برای کاربران ایجاد شد. در ادامه کدهای دستوری برای غیرفعال سازی اینترنت سرویس دهنده‌های مختلف را بررسی کرده‌ایم.

کد دستوری غیر فعال سازی بسته اینترنت همراه اول

نحوه غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد پس از اتمام بسته اینترنت، برای مشترکان همراه اول با شماره‌گیری کد دستوری #۱۱۳*۱۰۰* مقدور است که با اتمام بسته اینترنت با تعرفه آزاد محاسبه نخواهد شد. البته آگاهی از زمان اتمام به اطلاع کاربران خواهد رسید اما بدلیل شکایت مشترکان و مقرون بصرفه نبودن این هزینه اجرای این طرح الزامی شد.

کد دستوری غیر فعال سازی اینترنت ایرانسل

به گزارش روابط عمومی ایرانسل طرح کنترل مصرف آزاد دیتا با هدف کاهش هزینه برای مشترکان فراهم ساخت که امکان قطع خودکار اینترنت را ممکن می‌کند. پیش از پایان بسته و قطع موقت دسترسی به اینترنت از طریق پیامک به اطلاع مشترک می‌رسد و در صورتی که قصد ادامه استفاده داشته باشید می‌توانید بسته‌ای جدید یا تمدید بسته خریداری کنید که توسط کد دستوری #۴*۳*۵۵۵* امکان پذیر است. اما اگر تمایل به غیرفعال سازی اینترنت بصورت خودکار داشته باشید با شماره‌گیری کد #۳*۲*۳*۵۵۵* دیگر حجم اینترنت بطور آزاد محاسبه نخواهد شد.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین ها